Čekejte prosím...

M
E
N
U

Jsme tu pro Vás

739 445 487
15        Let ...

O nás

Rok 2003

V roce 2003 jsme se stali členem skupiny nadšenců sítě Neranet a začali poskytovat připojení k internetu v části obce Obříství, kde jsme vystavili první vysílač naší budoucí sítě.

Celou síť řídil Linuxový router s operačním systémem WISP-Dist.

Rok 2004

V 2004 jsme se odtrhli od Neranetu, neboť kvalita internetu nebyla dostačující. Začali poskytovat připojení k internetu v Obříství a přilehlém okolí pod značkou JHMNet.

Zřídili jsme si vlastní přípojku do sítě Internet a celou síť řídil Linuxový router na distribuci Debian, kde byly vlastní serverové služby DNS, SMTP a WWW.

Rok 2005

Během roku 2005 jsme rozšířili pokrytí do obce Libiš.

Rok 2006 - 2007

V roce 2006 mohli naši zákazníci využít připojení také v obci Chlumín a Újezdec.

V polovině roku jsme také začali s projektem Brouzdal ("Brouzdat" po internetu) jehož cílem mělo být sjednocení poskytovaných služeb , tzn. internetové, datové a hlasové služby s vlastní VoIP ústřednou.

Rovněž jsme zahájili zvětšováním pokrytí naším signálem a začali postupně přecházet na všech vysílacích bodech na routovací systém MikroTik včetně routeru do sítě internet. Serverové služby DNS, SMTP a WWW zůstaly na vlastním serveru.

Rok 2008

Od 1.1.2008 nás naleznete jako Brouzdal, s.r.o.

Během roku jsme vyměnili poskytovatele internetu a plně přebudovali serverovnu a páteřní vysílače.

Rok 2009 - 2012

V září 2009 jsme otevřeli kancelář v Neratovicích na Kojetické ulici č.p. 1023.

Rozšiřovali jsme pokrytí, inovovali síť a neustále pracujeme na zkvalitňování poskytovaných služeb.

Rok 2013

Od 7.10.20013 jsme se stali členem RIPE NCC jako LIRMístní internetový registr (LIR) je termín používaný k popisu členů NCIP RIPE, jsou to především poskytovatelé internetových služeb (ISP). LIR je odpovědný za distribuci a registraci adresního prostoru na místní úrovni. LIR také zajišťuje politiku a dodržování postupů na místní úrovni, přiřazuje a přiděluje adresní prostor svým zákazníkům, telekomunikačním a podnikovým organizacím a akademickým institucím. s vlastním BGPBorder Gateway Protocol (BGP) je název dynamického směrovacího protokolu, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě. Protokol BGP je používán v rámci centrálních uzlů Internetu, a používají ho poskytovatelé připojení k Internetu a peeringové uzly. Pro rozlišení jednotlivých podsítí jsou používána čísla autonomních systémů (AS). routováním a přiřazeným AS62405.

Díky této "slavnostní" události jsme dostali vlastní adresní rozsah IPv4185.36.160.0/22 a IPv62a00:de20::/32 s tím se plně osamostatnili a stali se plnohodnotnými poskytovateli internetových služeb (ISP).

Rok 2014

Od 5.3.2014 jsme zahájili distribuci internetové televize od společnosti Sledovanitv.cz s.r.o., která je provozovatelem televizních služeb.

Rok 2015 - 2016

Z důvodu výkonnosti a "morální" zastaralosti jsme postupně plně inovovali serverovnu s velkou část páteřních spojů a optickou 1GBit přípojkou do sítě internet. Více informací o Topologii sítě.

Rok 2017

Během měsíce Ledna jsme vybudovali záložní spoj do sítě internet 300Mbit pro případ výpadku hlavního spoje.

27.10.2017 jsme zřídili CDN serverSíť pro doručování obsahu Content Delivery Network neboli CDN je síť vzájemně propojených počítačů skrze Internet, která umožňuje dostupnost obsahu nebo dat (obvykle velký multimediální obsah) uživatelům. pro rychleší načítání internetové televize.

Rok 2017

Během měsíce Prosinec jsme vyměnili hlavní přípojka do sítě internet za 3Gb/s od společnosti Netcore services s.r.o. a tím získali dvě různé na sobě nezávislé trasy připojení.

Současnost

Nyní Vám nabízíme stabilní připojení, telefonování a televizi prostřednictvím sítě internetu za dostupné ceny pro každého.

Touto cestou Vám chceme nabídnout kompletní řešení pro domácnosti i firmy.

Služby v lokalitách

Byškovice, Dřínov, Hostín u Vojkovic, Chlumín, Jiřice, Kly, Kojetice, Libiš, Lobkovice, Mlékojedy, Mlčechvosty, Neratovice, Neratovice - Spolana, Netřeba, Obříství, Odolena Voda, Panenské Břežany, Předboj, Tuhaň, Tišice, Újezdec, Zálezlice, Zlosyň a přilehlé okolí.

HP Inc Czech Republic s.r.o. IBM Česká republika, s.r.o. DELL Computer , spol. s r. o Cisco Systems s.r.o. ALCOMA a.s. SUMMIT DEVELOPMENT, spol. s r.o. MikroTik Routers and Wireless Ubiquiti Networks, Inc. VMware, Inc Debian - The universal operating system MICROSOFT s.r.o.