Čekejte prosím...

M
E
N
U

Jsme tu pro Vás

739 445 487
15        Let ...

Topologie sítě

Připojení k síti internet

Hlavní přípojka do sítě internet 3Gb/s od společnosti Netcore services s.r.o. a záložní přípojka do sítě internet 300Mbit/s bezdrátovým spojem v licenčním pásmu od společnosti Nej.cz s.r.o.. Dvě různé na sobě nezávislé trasy připojení.

Monitoring síť

O výpadku jakéhokoliv zařízení víme dřív než je nahlášeno zákazníkem, díky propracovanému a rychlému monitorování všech našich zařízení.

Serverovna

Veškerá zařízení jsou umístěna v racku v klimatizované místnosti v kanceláři firmy v Neratovicích.

Aktivní síťové prvky

O bezproblémový přístup do sítě internet se stará centrální FirewallFirewall (čti: "fajrvol") je síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Zjednodušeně se dá říct, že slouží jako kontrolní bod, který definuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. s BGPBorder Gateway Protocol (BGP) je název dynamického směrovacího protokolu, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě. Protokol BGP je používán v rámci centrálních uzlů Internetu, a používají ho poskytovatelé připojení k Internetu a peeringové uzly. Pro rozlišení jednotlivých podsítí jsou používána čísla autonomních systémů (AS). routováním a routeryRouter (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá zejména IP datagramy směrem k jejich cíli co nejefektivnější cestou. s 32 jádrovými procesory architektury Tile-GxTile-Gx je vícejádrová procesorová řada firmy Tilera určená pro síťová řešení, která může obsahovat až 100 jader. běžícím na operačním systému Mikrotik RouterOSMikroTik RouterOS je routerový operační systém založený na Linuxu, vhodný zejména jako bezpečný HW firewall popřípadě router.

Aktivní síťové prvky SchwitcheSíťový přepínač (anglicky: "switch") je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Přepínač obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Přepínač přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba. používáme výhradně od firmy Cisco Systems s.r.o..

Servery

Služby, které se starají o bezproblémový a rychlý chod sítě, jsou rozděleny do pěti serverůServer je v obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je označován jako démon (anglicky: "daemon"), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky: "service"), abychom rozložili zátěž a zaručili v případě nedostupnosti nějaké ze služeb téměř nepoznatelný výpadek rychlým přesunem služeb na jiný serverServer je v obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je označován jako démon (anglicky: "daemon"), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky: "service").

Servery jsou osazeny 8 - 24 jádrovými procesory společnosti Intel. S použitým operačním systémem WMware vSphere ESXi Hypervisor pro cloud řešení a Linux distribuce Debian pro jednotlivé servery, který zaručuje maximální výkon a bezproblémový chod.

Napájení

Celá serverovna je napájena přes 12KW OnLine UPS značky ARGO pro krátkodobější výpadky elektrické energie. Pro dlouhodobější výpadek je zde 7KW benzínový agregát.

Páteřní spoje

Registrované pásmo 80GHz

ALCOMA spol. s r.o.

Volné pásmo 24GHz

Ubiquiti Networks, Inc.

Licenční pásmo 11GHz

ALCOMA spol. s r.o.

Volné pásmo 10GHz

ALCOMA spol. s r.o.

SUMMIT DEVELOPMENT, spol. s r.o.

Ubiquiti Networks, Inc.

Volné pásmo 5GHz

MikroTik Routers and Wireless

Ubiquiti Networks, Inc.

Přístupové body - AP

Přístupové body jsou postaveny na zařízeních Routerboard RouterBOARD a Ubiquiti Networks, Inc..

Každý přístupový bod je osazen bateriemi pro případ výpadku elektrického proudu a GSM resetátorem pro případ zaseknutí celého bodu.

Koncové uživatelské zařízení

Koncové uživatelé jsou připojeny pomoci technologie WiFi 2,4 GHz nebo 5 GHz s patřičnou rezervou přoti okolním vlivům (počasí, rušení, atd.). V případě potřeby je použita technologii 10GHz.

Volné pásmo 10GHz

ALCOMA spol. s r.o.

SUMMIT DEVELOPMENT, spol. s r.o.

Ubiquiti Networks, Inc.

Volné pásmo 5GHz

MikroTik Routers and Wireless

Ubiquiti Networks, Inc.

Volné pásmo 2,4GHz - podpora končí

MikroTik Routers and Wireless

Ubiquiti Networks, Inc.

Služby v lokalitách

Byškovice, Dřínov, Hostín u Vojkovic, Chlumín, Jiřice, Kly, Kojetice, Libiš, Lobkovice, Mlékojedy, Mlčechvosty, Neratovice, Neratovice - Spolana, Netřeba, Obříství, Odolena Voda, Panenské Břežany, Předboj, Tuhaň, Tišice, Újezdec, Zálezlice, Zlosyň a přilehlé okolí.

HP Inc Czech Republic s.r.o. IBM Česká republika, s.r.o. DELL Computer , spol. s r. o Cisco Systems s.r.o. ALCOMA a.s. SUMMIT DEVELOPMENT, spol. s r.o. MikroTik Routers and Wireless Ubiquiti Networks, Inc. VMware, Inc Debian - The universal operating system MICROSOFT s.r.o.